„Ludzie są tak niezwykli jak zachody słońca, jeśli pozwolisz im takimi być. Kiedy patrzę na zachód, nie łapię się na mówieniu: “Rozjaśnij nieco pomarańcz w prawym rogu.” Nie próbuję kontrolować zachodu. Oglądam go z zachwytem nad tym, jak się rozprzestrzenia”.

Carl Rogers

Paulina Marut-Erol

Jestem absolwentką UJ, certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt po ukończonym 4-letnim szkoleniu w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, certyfikowaną coachką oraz trenerką rozwoju osobistego.  Obecnie w trakcie szkolenie seksuologicznego. Od kilku lat projektuję i prowadzę warsztaty psychoedukacyjne, rozwoju osobistego i umiejętności społecznych. Prowadzę indywidualne sesje psychoterapeutyczne i coachingowe. Pracuję z  młodzieżą i dorosłymi. Współpracuję z fundacjami, organizacjami pozarządowymi i  studenckimi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam także podczas stażu klinicznego w Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie na oddziale stacjonarnym ogólnopsychiatrycznym oraz w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM UJ.

Pracuję  głównie w podejściu Gestalt, które jest częścią  nurtu  humanistyczno-egzystencjalnego. Ponadto korzystam z podstaw terapii systemowej, psychodynamicznej, inspiruję się psychoanalizą i terapią lowenowską (praca z ciałem), wykorzystuję metody pracy ze snem.  Bardzo dużo czerpię z Porozumienia Bez Przemocy, Self-Reg i neurobiologii. Chętnie pracuję z metaforą przy wykorzystaniu bajkoterapii, narzędzi Points of You a także swoich własnych. Zarówno w pracy jak i w życiu osobistym bliskie jest mi  podejście do drugiego człowieka oparte na akceptacji, empatii i szacunku.

Ważnym tematem w moim życiu i pracy zawodowej jest międzykulturowość i tolerancja. Prowadzę psychoterapię i coaching po angielsku i turecku.

Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz Kodeksem Izby Coachingu i  regularnie superwizuję swoją pracę. Jestem członkiem EAGT.

Najważniejsze kwalifikacje i  szkolenia

  • Insytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie
  • Pomoc psychologiczna osobom LGBT+
  • Warsztat „Praca ze snem”
  • Szkoła Profesjonalnego Coachingu w Krakowie
  • Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii
  • Certyfikat praktyka Points of You
  • Liczne warsztaty rozwoju osobistego i pracy z ciałem (m.in. Neurobiologia a empatia, TRE, BBTR)
  • Psychoterapia Zaburzeń Seksualnych-Fundacja na Szlaku (w trakcie)